Biszofit sformował się w skutek wyparowania ekologicznie czystej wody praoceanu i jest naturalnym koncentratem wszystkich mikroelementów w niej rozpuszczonych. Z czasem warstwy biszofitu zostały całkowicie pokryte minerałami osadowymi i obecnie zalegają na głębokości 1100-1700 m od powierzchni ziemi. Wydobywa się je szybami wiertniczymi za pomocą rozcieńczenia wodą. Dlatego sól biszofitu, w przeciwieństwie do soli Morza Martwego otrzymywanej z solanki jezior powierzchniowych, jest absolutnie ekologicznie czysta, ponieważ od momentu utworzenia się przebywa w formie „zakonserwowanej” i nie jest narażona na działanie środowiska zewnętrznego
Balsam mineralny Biszolin otrzymywany jest z naturalnego koncentratu balneologicznego biszofitu. Zawiera solankę bromowo-chlorkowo-magnezową o mineralizacji 400-500g/l z ponad 30 makro i mikroelementami.
Głównym składnikiem jest chlorek magnezu, poza nim biszofit zawiera jeszcze ok. 70 pierwiastków: potas, sód, brom, bor, wapń, krzem, molibden, srebro, cynk, miedź, siarkę, żelazo i wiele innych.
Magnez - aktywuje proces kostnienia, pobudza enzymy, które uczestniczą w budowie kości, stymuluje komórki kościotwórcze. Poprawia gęstość tkanki kostnej, wspomaga regulację poziomu wapnia w kościach, zapobiega niefizjologicznemu odkładaniu się wapnia w tkankach miękkich.
Bor - kości bez boru nie byłyby w stanie utrzymać naszych mięśni. Otacza ona specyficzną ochroną cały nasz szkielet regulując poziom wapnia. Przyśpiesza ustępowanie obrzęków i stanów zapalnych mięśni, stawów i kości.
GŁÓWNE ZASTOSOWANIE BORU:
osteoporoza,
złamania,
zapalenie stawów i kości,
reumatoidalne zapalenie stawów,
Krzem - ma znaczący wpływ na cały układ kostno-mięśniowy, budowę kości, chrząstek, niezbędny przy walce z cellulitem. Zapobiega tworzeniu się żylaków, zwyrodnieniu stawów i kości.
Siarka - Eliminuje stany zapalne oraz wspomaga rekonstruowanie tkanki łącznej, łagodzi ból mięśni oraz ułatwia ich odnowę.
Wapń - jest podstawowym materiałem budulcowym kości, odgrywa kluczową rolę w rozwoju układu kostnego i zapobiega zanikowi tkanki kostnej. Od zawartości wapnia w tkance kostnej zależy m. in. podatność kości na złamania oraz osteoporozę.
Biszofit wykorzystywany jest w medycynie i kosmetyce. Jest składnikiem kremów i preparatów stosowanych przy problemach układu kostno-stawowego oraz mięśniowego. Skutecznie pomaga przy zwyrodnieniach, bólach reumatycznych i pourazowych. Stosowany jest na żylaki, halluksy i ostrogi. Pielęgnuje skórę skłonną do pajączków, eliminuje oraz zapobiega powstawaniu rozstępów.
Jego zaletą jest to, że ma bardzo wysoką przyswajalność – wynosi ona około 100%, natomiast preparaty na bazie sztucznych dodatków, mają wchłanialność na poziomie około 50%. Po posmarowaniu skóry biszofitem, zaczyna się on wchłaniać i następnie przenika do naczyń.
Sposób użycia
Niewielką ilość żelu wmasować przez 3 minuty aż do całkowitego wchłonięcia . Zaleca się stosować 2 razy dziennie w ciągu 14 dni, po 10 dniach kurację należy powtórzyć.